وبلاگ

زمان شروع ثبت نام ماهواره ای استارلینک

زمان شروع ثبت نام ماهواره ای استارلینک

 

 

اینترنت ماهواره ای اسپیس ایکس چه زمانی عرضه می شود؟

 

 

 

 

 


 

ثبت نام برای اینترنت ماهواره ای استارلینک

اسپیس ایکس اخیرا اطلاعات جدیدی را در خصوص پروژه اینترنت ماهواره ای استارلینک خود ارائه داد.

شواهد نشان می دهد که این شرکت فاصله زیادی تا دستیابی به هدف خود مبنی بر ارائه خدمات پهن باند ماهواره ای از فضا ندارد و احتمالا این پروژه تا پایان سال جاری میلادی محقق خواهد شد. با ورود به وب سایت استارلینک، کاربران با صفحه ای مواجه می شوند که می بایست آدرس ایمیل و کد پستی خود را وارد کنند تا آخرین اخبار و اطلاعات در خصوص ارائه اینترنت ماهواره ای استارلینک در محل زندگی آن ها، برایشان ارسال شود.

با ارسال این درخواست، کاربران می توانند از اینترنت آزمایشی استارلینک بهره مند گردند. در خصوص این پروژه نیز باید گفت که استارلینک، طرح بلندپروازانه ای از اسپیس ایکس به شمار می رود که می تواند با کمک 12 هزار ماهواره کوچک، اینترنت پرسرعت را در اختیار کاربران سراسر جهان قرار دهد.

اسپیس ایکس علاوه بر آنکه می بایست این تعداد ماهواره را در مدار زمین قرار می دهد، باید مجموعه ای گسترده از ایستگاه های زمینی و پایانه هایی را برای فراهم کردن دسترسی کاربران به اینترنت ماهواره ای خود ایجاد کند.

گوین شاتول، رئیس اسپیس ایکس در سال 2018 در این باره گفت که راه اندازی پروژه استارلینک، چیزی حدود 10 میلیارد دلار و حتی بیشتر برای این شرکت هزینه خواهد داشت.

افرادی که اطلاعات درخواستی در وب سایت استارلینک را وارد کنند، یک ایمیل تایید را دریافت خواهند کرد که در آن آمده است «این سرویس به منظور ارائه اینترنت پرسرعت پهن باند به مناطقی که دسترسی کاربران آن ها به اینترنت میسر نیست یا هزینه بر است. در این ایمیل آمده که تست آزمایشی خصوصی این سرویس، از اواخر تابستان امسال آغاز خواهد شد.

اسپیس ایکس پیشتر به کمیسیون ارتباطات  فدرال (FCC) گفته بود اینترنت ماهواره ای استارلینک، ارائه خدمات تجاری خود را تا پایان سال جاری میلادی در شمال آمریکا و جنوب کانادا آغاز خواهد کرد و به سرعت و در سال 2021، به پوشش جهانی خود خواهد رسید.