وبلاگ

انتقال تصویر بصورت همزمان به چند مانیتور

انتقال تصویر بصورت همزمان به چند مانیتور

کامپیوتر شما اگر ویندوز 10 دارد ، و شما احتیاج به این دارید که پنجره را به مانیتور دیگر انتقال دهید . با استفاده از میانبرهای صفحه کلید و یا ماوس می توانید مدیریت مانیتور چندکاره خود را به دست بگیرید . با ما همراه باشید تا آموزش انتقال پنجره ویندوز در مانیتور دیگر را به شما بدهیم .

مهم ترین چیز فعال کردن حالت Extend است.

چنانچه خواستار جابجای پنجره در چندین مانیتور هستید ، شما باید از فعال کردن حالت  Extend (گسترده) اطمینان جاصل کنید . این حالت باعث می شود ( Extend ) که همزمان دسکتاپ خود را بین چندین مانیتور به اشتراک بگذارید ، بنابراین با این کار فضای کاری بیشتری را در اختیار داریم.

شما با زدن دکمه Windows + P قادر به انتخاب حالت Extend خواهید بود و وارد منوی «Project» شوید . بعد با گرفتن «کلیدهای جهت نما + Enter» و یا با استفاده از ماوس  نیز می توانید حالت Extend را انتخاب کنید.

 

 

همچنین گروه آستان نو باید به این گزینه اشاره کند که اگر برای اجراء اپلیکیشن و یا بازی ویدوی قرار است از این این عملیات یعنی انتقال پنچره به چند مانیتور استفاده کنید باید بعد از فعال کردن قسمت توضیح داده شده به قسمت تنظیمات بازی یا اپلیکیشن رفته و به دنبال گزینه های مربوط به مانیتورهای چندگانه بگردید و تیک آن را بزنید.

روش استفاده از کشیدن و رها کردن برای انتقال پنجره به یک مانیتور دیگر

 

بعد از اطمینان از فعال کردن حالت Extend ، در این زمان استفاده از ماوس، بهترین راه برای  جابجای و انتقال یک پنجره به چند مانیتور دیگر است. بر روی نوار عنوان پنجره موردنظر کلیک کرده و سپس آن را به سمت لبه مانیتور خود بکشید. می بینید که پنجره به مانیتور دیگر انتقال پیدا کرده. برای برگرداندن پنجره انتقال داده شده به مانیتور ثانویه، باید بصورت معکوس این کار را انجام دهید، یعنی پنجره را به سمت مانیتور اولیه بکشید. لازم است این موضوع را با شما درمیان بگذاریم که اگر پنجره را به سمت راست بکشید، به مانیتور سمت راست و اگر آن را به سمت چپ بکشید، به مانیتور سمت چپ انتقال داده میشود.